Technologia

Kajaki składane NERIS to połącznie nowoczesnej technologii oraz kajakarskiej pasji. To kajaki stworzone z wielką dbałością o szczegóły tak abyś miał jak najwięcej radości z pływania!

W trosce o wygodę używania i Twoje bezpieczeństwo wszystkie składane kajaki NERIS wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Rama na której opierają się kajaki to wykorzystywany obecnie m.in. w produkcji samolotów, wysokogatunkowy stop aluminium D16T. Aluminium jest materiałem używanym do produkcji szkieletów tylko w droższych modelach kajaków składanych konkurencyjnych marek (tańsze modele innych marek posiadają przeważnie drewniane szkielety). Charakteryzująca się zwiększoną odpornością mechaniczną powłoka, dodatkowo jest otramowana (już w wersji standard!), dzięki czemu jest znacznie odporniejsza na przetarcia. Wyjątkowo solidne podejście producenta, a także wiele innowacyjnych pomysłów konstrukcyjnych bezpośrednio wpłynęło na trwałość oraz komfort użytkowania produkowanych jednostek.

Kajaki składane NERIS to łatwy montaż,  niezawodne komponenty i wysokiej jakości materiały. Szkielety nie posiadają podatnych na uszkodzenia elementów plastikowych, które są podatne na starzenie spowodowane wpływem temperaturyświatła ultrafioletowego, wody lub soli.

Rurki szkieletu (wzdłużniki). Wykonane z anodyzowanego duraluminium D16T (DIN 2024). Produkowane przez ALCOA – światowego lidera lekkich stopów w metalurgiiGatunek stopu stosowany w inżynierii samolotów ze względu na swoje właściwości mechaniczne – giętkość, wagę oraz wytrzymałość.

Drabinki podłogi. Wykonane z profilowanego aluminium o owalnym, kształcie 20/35mm. Taki specjalny profil zapewnia zwiększoną sztywność pionową ramy. Ze względu na wysokość drabinek (35mm) powłoka jest bezpiecznie oddalona od żeber (wręg). Tym samym zapobiega to ewentualnemu uszkodzeniu powłoki w przypadku nieoczekiwanego uderzenia kajaka w skały, kamienie, zwalone pnie drzew i inne przeszkody.

Falochron. Wykonany jest z aluminium o specjalnym profilu, który został zaprojektowanym przez producenta NERIS. Falochron jest łatwy w instalacji i nadaje odpowiedni, elegancki wygląd jednostce. Usztywnia dodatkowo kajak oraz stanowi ochronę przed dostawaniem się wody do wnętrza kokpitu.

Wręgi (żebra).

– W kajakach składanych NERIS serii „ALU” np. NERIS ALU-2, NERIS ALU-3. Wykonane z duraluminium D16T, o średnicy rur 18mm z kolankami przelotowymi ze stali nierdzewnej.
– W kajakach Neris 2 Walkure, NERIS 3.  Wykonane z z 11-warstwowej sklejki Brzozy Karelskiej, pokrytej trzema warstwami lakieru fińskiego producenta Tikkurila, który chroni drewno przed promieniowaniem UV, pleśnią oraz grzybami.

Powłoka. O dużej wytrzymałości mechanicznej oraz na warunki atmosferyczne. Wykonana z wysokiej jakości PVC Mehler (prod. niemieckiej). Dwa rodzaje używanego PVC 1050 g/m2 (część podwodna) oraz 620 g/m2 (pokład). Powłoka dostępna jest w różnych kolorach. W miejscach  newralgicznych kajaka (wzdłuż listew drabinki podłogowej i prętów wzdłużnych) – najbardziej podatnych na uszkodzenia dodatkowo wzmocniona jest tzw. tramami, czyli pasami ochronnymi. Tramy chronią powłokę przed uszkodzeniem. Powłoka kajaków NERIS jest odporna na na wilgoć, grzyby i wiele innych agresywnych czynników.

Siedzenia. Od wiosny 2008 roku wszystkie kajaki składane producenta NERIS wyposażone są w wygodne siedzenia pneumatyczne (dmuchane). Ten zapewniający kajakarzom komfortowe wiosłowanie przez wiele godzin rodzaj siedzeń zdobył bardzo duże uznanie wśród  klientów.
Siedzenia są mocowane za pomocą pasów, które umożliwiają duży zakres regulacji. Dodatkowo dmuchane siedzenia zapewniają niezatapialność kajaka. Wykonane są z wytrzymałego PCV o gęstości 600 g/m2. Siedzenia zostały wyposażone w zawory Helkey Roberts (prod. USA)

Mocowania. Wszystkie stałe mocowania szkieletu kajaków składanych NERIS wykonane są ze stali nierdzewnej, mosiądzu, aluminium oraz duraluminium.

Zdjęcie przedstawiające niezwykłą sztywność konstrukcji kajaka składanego NERIS 2 Walkure.

Dzięki aluminiowem stelażowi oraz nowoczesnym materiałom kajak składany NERIS ALU-2. Na tyle lekki, że możesz go nieść w jednym ręku!

Serwis kajakiskladane.pl wykorzystuje do prawidłowego działania pliki cookies. Klikając w przycisk "akceptuję" obok wyrażasz zgodę na ustawienia swojej przeglądarki w tym zakresie.
Produkt dodany
Ten produkt jest obserwowany!